Elkészítés
-
1.
A megmosott húst 4 szeletre vágjuk, kissé kiveregetjük, az Ajvárral megkenjük, majd mindegyikre 2-2 vékony szelet kulent, és egy negyed gerezd főtt tojást rakunk.
-
2.
A hússzeleteket összehajtjuk, és fogpiszkálóval rögzítjük. Köröskörül kissé megsózzuk, majd serpenyőben, forró olajon minden oldalán hirtelen megsütjük. A csípős paprikát beledobjuk, és 1 deci vízzel felöntve addig pároljuk, amíg a hús megpuhul.
-
3.
Ezután a hústekercseket kiemeljük, a csípős paprikát kidobjuk. A visszamaradt zsiradékon a megmosott, felaprított csiperkegombát a zúzott fokhagymával és a Vegetával kevergetve puhára pároljuk.
-
4.
A húsroládokat a mártásba visszatesszük, és 3-4 percig együtt pároljuk, hogy az ízek jól átjárják egymást. A vége felé a bort és a keményítővel simára kevert tejfölt kevergetve beleöntjük. Tetejét a felaprított petrezselyemmel meghintjük.
Tálalás
Ehhez az ételkülönlegességhez sós vízben főtt burgonyát vagy burgonyapürét tálaljunk.
Tanács
Ezt az étel csontnélküli karajjal vagy sertésfilével is elkészíthetjük.